چطور در نیوزیلند دوره کارآموزی پیدا کنیم؟

اگر به دنبال گذراندن کارآموزی در خارج از کشور هستید، نیوزیلند می‌تواند گزینه خوبی باشد. در این مقاله از کجارو، درباره کارآموزی در این کشور می‌خوانید.

چطور در نیوزیلند دوره کارآموزی پیدا کنیم؟

نیوزیلند کشوری زیبا با مناظری واقعا شگفت‌انگیز است. نیوزیلند، همچنین، فرصت‌های زیادی برای دانشجویان سراسر دنیا که می‌خواهند کارآموزی خود را در جایی خارج از کشور خود طی کنند، ارائه می‌دهد. کار در نیوزیلند مسیری فوق العاده برای کشف و شهود گوشه‌ی کوچکی از جهان است که تنها تعداد کمی از افراد شانس آن را پیدا می‌کنند. به علاوه، شما در اندک زمان ممکن تجربه‌ی گران‌بهایی از کار در این کشور به‌دست می‌آورید که به شما این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های عملی را در سطح بین‌المللی به دست آورید. پس اگر شما هم از ایده کارآموزی در این کشور خوشتان‌ آمده، در ادامه با کجارو باشید و درباره شرایط کارآموزی در نیوزیلند بیشتر بخوانید.
چرا کارآموزی در نیوزلند را انتخاب می‌کنید؟

فرهنگ کار در نیوزلند به گونه‌ای است که کارآموزان واقعا کارآمد و متخصص بار می‌آیند. این به این دلیل است که کارکنان نیوزیلندی، وظایفی که به آن‌ها محول می‌شود را بدون مداخله بیش از حد از سوی سرپرستان خود مدیریت می‌کنند؛ یعنی کارآموزان می‌توانند تجربه خوبی در زمینه کاری خود کسب کنند و کار با متخصصان حرفه‌ای و با تجربه در صنعت می‌تواند شرایطی برای ایجاد پشتوانه‌ی حرفه‌ای در آینده و لذت بردن از مدت زمانی که در نیوزیلند مشغول‌اند فراهم آورد.

روحیه کار گروهی یکی دیگر از جنبه‌های زندگی کاری در نیوزیلند است که باعث می‌شود کارآموزی در این کشور جذاب‌تر به نظر برسد، اکثر کارآموزان در محیط کاری مورد توجه قرار می‌گیرند و این اعتماد به نفس را دارند که در صورت نیاز به کمک و راهنمایی، درخواست کنند. همچنین، محیط کار دوستانه به این معنی است که کارآموزان می‌توانند در کنار سایر کارکنان حضور فعالی داشته باشند و در رویدادهای کاری شرکت کنند. این واقعا به یادگیری فرهنگ نیوزیلندی و مسائل مربوط به صنعتی که در آن مشغول به کار هستند، کمک می‌کند.

اما برای کسب تجربه کاری هیچ جایی بهتر از ولینگتون، نیوزیلند وجود ندارد؛ شهری خلوت و آرام با طبیعتی زیبا و دوست داشتنی که اغلب به عنوان نمونه مینیاتوری سان فرانسیسکو از آن نام برده می‌شود.
دوره‌های کارآموزی در چه حوزه‌هایی موجود هستند؟

اقتصاد نیوزیلند نمونه‌ای موفق و پر رونق در میان کشورهای پیشرفته دنیا است. بنابراین، گزینه‌های کارآموزی زیادی در این کشور موجود است. در بخش زیر چند نمونه از این دوره‌ها را در بخش‌های مختلف می‌بینید:

محیط زیست: فارغ‌التحصیلان زیست‌شناسی دریایی، حفاظت محیط زیست و رشته‌های فناوری سبز فرصت‌های زیادی در نیوزیلند پیدا می‌کنند.
صنعت فیلم و رسانه: ولینگتون، پایتخت نیوزیلند، مرکز صنعت فیلم و رسانه نیوزیلند است که کیفیتی در سطح جهانی دارد. در این بخش موقعیت‌های زیادی پیش روی علاقه‌مندان به این صنعت وجود دارد.
گردشگری/مهمانداری: فرصت‌های کارآموزی این حوزه شامل گزینه‌هایی چون مدیریت هتل، بازاریابی، فروش، گردشگری، مدیریت فروش و برنامه‌ریز عروسی می‌شود.
تجارت و کسب و کار: در هر بخش از این حوزه قصد فعالیت دارید؛ مثلا تحلیل‌گر مالی، حسابداری مدیریت، مالک کسب و کار یا مدیر بازاریابی، فرصت‌های بزرگ کارآموزیی زیادی برای شما وجود دارد.
کشاورزی/علوم دامپزشکی: می‌توانید به عنوان کارآموز در یک باغ وحش، مرکز دامپزشکی یا حتی یک بیمارستان حیوانات کار کنید.
ارتباطات: تبلیغات و روزنامه‌نگاری فقط دو مورد از بخش‌های صنعت ارتباطات هستند که شما می‌توانید در نیوزیلند به عنوان کارآموز در یکی از آن‌ها مشغول به کار شوید.

البته، گزینه‌های کارآموزی بسیار بیشتری وجود دارد و این‌ها تنها رایج‌ترین‌ها هستند. در اینجا می‌توانید فهرستی از کارآموزی‌های موجود در نیوزیلند را ببینید.

اگر برای کارآموزی در نیوزیلند درخواست می‌دهید، باید بدانید که اخذ ویزای نیوزیلند برای کارآموزی شرایط خاص خود را دارد. خوشبختانه، مقررات ویزا نیوزلند بسیار ساده‌تر از استرالیا هستند. در این سایت هر آن‌چه در مورد اخذ ویزا برای کارآموزی نیوزلند باید بدانید، موجود است.

برخی از موقعیت‌های کارآموزی را می‌توان قبل از گرفتن ویزا دریافت کرد و بسیاری از شرکت‌ها در روند اخذ ویزا به شما کمک می‌کنند. با این حال، ممکن است با کمی تحقیق متوجه شوید که بسیاری از کارآموزی‌ها تنها پس از اینکه شما به طور قانونی اجازه کار در کشور را در اختیار داشته باشید، در دسترس قرار می‌گیرند. بنابراین اولویت درخواست اخذ ویزا است.

پس از دریافت ویزا، می‌توانید از طریق وب‌سایت‌هایی مانند نیوزیلند اینترنشیپ برای دوره کارآموزی جستجو کنید و ببینید چه گزینه‌هایی برای شما وجود دارد. از آن‌ جایی که فرصت‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف وجود دارد، پیدا کردن آنچه که می‌خواهید برای شما آسان خواهد بود.

حسن کارآموزی در نیوزیلند این است که دانشجویان زیادی برای کار، مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور، نیوزیلند را انتخاب نمی‌کنند. اکثر آن‌ها به جای نیوزیلند به سمت استرالیا خواهند رفت. رقابت بین‌المللی برای دوره‌های مختلف کارآموزی در نیوزیلند زیاد نیست و شما فقط باید با دانشجویان خود نیوزیلند رقابت کنید. اگر رزومه و مدرک تحصیلی خوبی داشته باشید، یک نامزد شایسته برای بسیاری از دوره‌های کارآموزی خواهید بود و احتمالا تلاش‌‌های شما برای دریافت کارآموزی به بار خواهد نشست.

 

منبع : کجارو